Hrady CZ letos nebudou - oficiální oznámení

Milí fanoušci Hradů,

je nám to moc líto, ale musíme vyhlásit kapitulaci a vyvěsit bílou vlajku. Ačkoliv jsme se usilovně bránili a velmi se snažili, hradby našich Hradů padly pod náporem opatření proti koronaviru… ☹  

Mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví č. j.: MZDR 20588/2020-2/MIN/KAN (které vzala na vědomí Vláda ČR) byla s účinností od 25. 5. 2020 do odvolání mimo jiné zakázána hudební a další umělecká představení s účastí nad 300 osob.

S ohledem na toto mimořádné opatření Vám tak musíme s politováním sdělit, že jsme nuceni oficiálně a definitivně zrušit letošní ročník festivalu HRADY CZ 2020! 

Ti z Vás, kteří si již zakoupili vstupenky, si jistě kladou otázku, jak s nimi naložit. Velmi nám v této nelehké situaci pomůžete, pokud si je ponecháte. Zakoupené vstupenky budou platit na příští ročník festivalu HRADY CZ 2021. Budeme se snažit, aby hudební program zůstal co nejpodobnější letošním plánům. Termíny příštího ročníku festivalu zveřejníme po prázdninách. Pokud by Vám nevyhovovalo nové datum právě Vašeho hradu, umožníme Vám lístek vyměnit za jiný.

Samozřejmě, že můžete zvolit i následný postup dle nově vydaného zákona č. 247/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí (dále jen „zákon“), jehož úplné znění naleznete zde.

Do 31. 3. 2021 nás podle tohoto zákona jakožto pořadatele můžete požádat o vydání poukazu na kulturní akci (dále jen „poukaz“), který Vám bude vydán do jednoho měsíce od Vaší žádosti v hodnotě Vámi uhrazeného vstupného. Žádost o tento poukaz prosím adresujte na hradycz@ticketstream.cz. Poukaz bude platný do 31. 10. 2021.

Dále si Vás dovolujeme upozornit, že využitím poukazu zaniká povinnost pořadatele vrátit vstupné. Je tedy na Vás, zda zvolíte jednodušší řešení a ponecháte si zakoupenou vstupenku, nebo zvolíte cestu vystavení poukazu.

Děkujeme za pochopení v této složité situaci a věříme, že se na Hradech potkáme nejpozději příští rok v létě.

 

Michal Šesták a Viktor Souček
za realizační tým festivalu Hrady CZ